Zirve bir türlü değişmiyor! En popüler PC oyunları belli oldu

Günden güne yeni bir yapımın piyasaya sürüldüğü oyun sektöründeki hareketlilik tüm hızıyla sürüyor. Bazı durumlarda seçeneklerin fazla olması nedeniyle hangi oyunu deneyimlememiz gerektiği konusunda kafa karışıklığı yaşıyoruz. Özellikle SteamDB gibi oyunları popülariteleri ve satış detayları gibi çeşitli kriterler altında karşılaştıran platformlar sayesinde bu gibi soru işaretlerini ortadan kaldırabiliyoruz. Peki Nisan 2024 itibariyle oyun sektöründeki en popüler yapımlar hangileri? İşte Steam en popüler PC oyunları!

Steam en popüler PC oyunları listesi – Güncel

Steam hakkında paylaştığı verilerle ön plana çıkan SteamDBhaftanın en çok satanları listesini kısa bir süre önce güncelledi. Buna göre geçen haftalarda liderliği geri alan Counter-Strike 2 bu hafta da en üst sırada karşımıza çıktı. Listenin ikinci sırasında ise Dota 2 yer alıyor.

Listenin üçüncüsü Valve’ın el konsolu Steam Deck oluyor. Ancak markanın konsolunun oyunlarla birlikte listeye sokulma nedeniyle ilgili herhangi bir bilgi maalesef mevcut değil. Dördüncü sırada Helldivers 2 ve beşinci sıradaysa No Rest for the Wicked bizleri karşılıyor. Son olarak altıncı sırada PUBG bulunuyor.

İşte geçen hafta Steam platformundaki en popüler PC oyunları:

 1. Counter-Strike 2
 2. Dota 2
 3. Steam Deck
 4. Helldivers 2
 5. No Rest for the Wicked
 6. PUBG
 7. MahjongSoul
 8. Fallout 4
 9. Fallout 76
 10. Apex Legends
 11. Destiny 2
 12. Call of Duty: Modern Warfare III
 13. RimWorld
 14. Call of Duty
 15. Tom Clancy’s Rainbow Six Siege

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce hangi oyun kaçıncı sırada olmalıydı? Bunun yanı sıra listedeki hangi oyunları deneyimlediniz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir